Nezařazené

Zatočte s jarnou únavou trochu inak

Poznáte to. Ste ubolení, bez energie, nič sa vám nechce. Máte pocit, že životná energia vo vás stojí, ste malátni a bez nálady. Príroda naokolo sa prebúdza, no jediné, na čo myslíte, je teplá posteľ a spánok. Lenže vy ste si naplánovali jarné upratovanie. A navyše, sľúbili ste si, že keď sa oteplí, začnete behať. Čo teraz?
 
Namiesto nútenia sa k pohybu skúste tento raz urobiť presný opak – doprajte si oddych. Nemáme však na mysli oddych s vyloženými nohami na gauči, ale oddych na masérskom stole pod rukami profesionála. A aké môžu byť pozitíva masáže pri boji s jarnou únavou?

jaro
 

  • Rozprúdi vás. Správne vykonaná masáž dokáže rozprúdiť krv, lymfu a celkovú životnú energiu. K svalom a všetkým tkanivám sa spolu s rozprúdeným obehom dostane viac živín, vitamínov a minerálov, a možno i potrebný stimul k aktivite, na ktorý tak dlho čakáte.

 

  • Oddýchnete si.Jarná únava nemusí vždy prameniť iba z fyzickej vyčerpanosti. Dnešná rýchla doba kladie vysoké nároky najmä na kognitívne funkcie. Musíme byť neustále v strehu, sústredíme sa na viac vecí naraz a myslíme si, že sme nesmrteľní. Často pri tom zabúdame, že aj hlava potrebuje oddych. Pri masáži sa uvoľníte, zabudnete na svet vonku a v spojení s príjemnou hudbou a aromaterapiou možno zažijete niečo ako znovuzrodenie.

 

  • Lepšie sa vyspíte. Vďaka navodeniu príjemnej atmosféry, psychického i fyzického uvoľnenia, pomôže masáž nielen so zaspávaním, ale najmä s kvalitou spánku. Nie je nezvyčajné počuť niekoho hovoriť, že bol taký unavený, že nemohol zaspať. Niekedy stačí zmeniť večernú rutinu, no masáž je v tomto prípade stávka na istotu. Ktovie, možno zaspíte aj priamo masérovi pod rukami.

 masáž

  • Pomôže od bolesti. Niekedy by sme s jarnou únavou možno dokázali bojovať, lenže keď nás tu bolí, tu zase pichá… Šikovný masér sa vašim problémom pozrie na kobylku a reflexným pôsobením dokáže ovplyvniť napätie v jednotlivých svaloch. I napriek tomu, že masáž nedokáže napraviť dlhodobo nesprávne pohybové a posturálne návyky, je v jej silách aspoň na pár dní či týždňov uľaviť od bolesti.