Oblečenie do divadla

Chcete ísť do divadla na predstavenie a máte dilemu, čo si oblečiete? Ako sa správne a vhodne obliecť do divadla, či na iné predstavenie, napríklad balet alebo operu? Kultúra a kultúrne podujatia, ako je napríklad divadlo, prináša príležitosť ako ukázať, že sa viete naozaj pekne a vhodne obliecť. V divadle je nutné dodržiavať pravidlá obliekania. Návšteva divadla predstavuje zažiť niečo iné a je vhodné sa do divadla elegantne obliecť. Avšak aj žáner a druh divadla prináša súvislosť s výberom vášho oblečenia.

špoločenské šaty

Divadlo patrí do spoločenského života. Ženy sa v minulosti ľúbili vyobliekať do slávnostných šiat, pretože je to veľká udalosť. Obliekali si dlhé večerné spoločenské šaty, muži si obliekali smoking alebo čierny oblek a kravatu. Je veľmi smutné, že v dnešnej dobe sa už ľudia oblečú ako v bežný deň, aj keď idú na divadelné predstavenie. Ľudia si prestávajú uvedomovať, že divadlo patrí medzi spoločenské akcie a podujatia.

Ak plánujete navštíviť národné divadlo, mali by ste určite myslieť, že si zadovážite malé večerné šaty a lodičky. Keď neviete, aké farby zvoliť, nič nepokazíte čiernou a doplnky zvolíte v odtieni striebornej alebo zlatistej. Do divadla je vhodný aj ligotavý top so sukňou, ktorá vám bude siahať aspoň po kolená. Do divadla je vhodný aj nohavicový kostým, avšak musí byť elegantný. Naopak, do divadla sa nehodia rifle alebo športové oblečenie, či bežné tričko, ktoré si obliekate na prechádzky so psom. Ako topánky určite nezvoľte tenisky. Do divadla sú vhodné elegantné topánky, to isté platí aj pre mužov. Muži by nemali mať vo svojej obuvi biele ponožky, odporúčajú sa čierne ponožky.

divadlo

Ženy môžu svoj outfit vylepšiť malou listovou kabelkou, či rôznymi šperkami, ktoré sa môžu nachádzať v podobe náušníc, náhrdelníka, náramku, ale aj ako doplnok do elegantného účesu. Dámy by sa mali nalíčiť len primerane. Ak majú výrazné šaty, mali by zvážiť jednoduchý decentný make-up a nevýrazný rúž. Ak máte šaty čiernej farby, môžete si oči namaľovať aj trošku výraznejšie, ale do takej fázy, aby to nebolo prehnané. Ak ste ešte neboli na divadelnom predstavení, určite by som vám odporučila navštíviť ho. Budete príjemne prekvapený z celkovej atmosféry.