Záhadny terapeut

Som s partnerom krátko vo vzťahu. Po niekoľkých týždňoch som sa dozvedela, že má „terapeuta“, ktorému sa zveruje o svojich aktuálnych problémoch a následne ich s ním rieši. Zároveň aj to, že je príjemný a sympatický. Čo je úplne v poriadku, ale…Posledné týždne sa mi začínajú skladať puzzle dohromady … Partner mi cca mesiac a pol späť tvrdil, že jeho známy má narodeniny, tak to idú spoločne osláviť v podobe večere ak tomu mu musí zohnať kyticu. Kyticu som nechápala, pretože nikdy som sa nestretla so žiadnym mužom, ktorý by inému mužovi dával kyticu. Ale neriešila som to.

s

Potom mi párkrát oznámil, že ide za svojim „terapeutom“, pobaviť sa o svojom živote. Vždy zmizol na 2-3 hodiny a potom sa vrátil domov. Neriešila som to, brala som to tak, že sa potrebuje vyspovedať. Avšak tohto terapeuta začal v poslednej dobe nazývať ako známeho. No a čas od času, že ide so svojim známym niekam. Včera mi znova oznámil cez sms (som x km mimo domova), že ide so známym do divadla. Spýtala som sa zo slušnosti, kto je tým známym, na čo nasledovalo, že je to ten jeho „terapeut“. Tak som sa spýtala, čo je to za terapeuta. Dovtedy som vôbec nepátrala, za kým to vlastne chodí, než mi povedal, že ide do divadla s ním.

s

Dôvod môjho pozastavenia je ten, že je to úplne neprofesionálne. Sama pracujem ako terapeut a viem, že vzťahy sa nesmú nadväzovať s klientmi mimo terapie. Dočkala som sa odpovede takej, že idú spolu najskôr na večeru a potom do divadla, kam som bola pôvodne tiež zvaná. V tej chvíli mi to nedalo a vnútorne som sa naštvala, pretože sa mi vôbec nezmienil o žiadnom divadle predtým. Vraj by som tiež išla, keby som nebola mimo domova. Lenže nezapadali mi tam 2 veci. Jedna je to, že vraj týždeň späť rezervovali lístky do divadla a až na mieste ich platili a druhá je to, že partner vedel už mesiac dopredu, že tento termín budem pracovne preč. Prišlo mi, že mi klame a chce zamaskovať to, že ide s ním von.