Rubriky
Online

Vyvolávanie fotiek v súčasti je skutočne cool

Musia zostať digitálne fotky len digitálnymi, a teda nehmotnými súbormi v počítači či na pamäťovej karte? Vôbec nie! Môžete im dať hmotnú podobu a reálnu hodnotu, v súčasnosti je obľúbená tlač a vyvolávanie fotiek z digitálnych súborov.

Niekde sa to robí tak, že prídete do kamenej predajne fotoštúdia so svojim USB kľúčom alebo s SD kartou a požiadate, aby vám konkrétne snímky vytlačili či vyrobili z nich tie klasické fotky, z ktorých si môžete nechať vyrobiť svoj fotoalbum (čo je dnes moderné) alebo tieto vyvolané fotky niekomu darovať ako hodnotný, no pritom finančne nenáročný darček.

fotky, fotoalbum

Doba, technológia a služby ale pokročili ešte viac. Fotoštúdio so svojim online systémom, do ktorého len nahráte zvolené snímky zo svojho počítača, mobilu či pamäťovej karty. Skrátka do systému „uploadujete“ vami vybrané súbory, ktoré si chcete nechať vyvolať v rozmeroch a formáte, aký si v tomto systéme zadáte. Čo teda znamená, že nikam nemusíte chodiť, celý proces s vyvolaním a tlačou vašich obľúbených fotiek zvládnete rýchlo, prehľadne a komfortne online. Následne si počkáte len doslova pár dní, kým vám snímky prídu v želanom formáte, vlastne si v danom systéme vytvoríte objednávku ako v eshope.

Ako ale odznelo, zvoliť si môžete rôzne formáty, vaše snímky nemusia byť vyvolané len v podobe klasickej papierovej fotky, výroba obrazu z fotografie je takisto veľmi zaujímavá možnosť. Zvečníte svoje najlepšie zábery a zároveň z nich získate dekoračný prvok do interiéru.

fotoobrazy, stena

A to, do akej miery bude obraz atraktívny, to samozrejme záleží aj na vás a na vašich fotkách. Je to však veľká výhoda a zaujímavý pocit, že tvorcom obrazu do vašej izby môžete jedine a len vy.

  • Máte možnosť zvoliť si niečo originálne a preto je v tomto prípade ideálne vybrať tú skutočne správnu snímku, ktorá by sa k danému účelu hodila najlepšie.

Rubriky
Online

SEO ako významný marketingový nástroj

Je dosť pravdepodobné, že ak váš web alebo e-shop doposiaľ nepodstúpil optimalizáciu pre vyhľadávače, prichádza o podstatnú časť návštevnosti. Návštevnosti, ktorá mohla prichádzať z jeho vyššieho a viditeľnejšieho miesta v organických výsledkoch hľadania, ktoré svojim užívateľom poskytuje napr. Google.

Prioritou optimalizácie je teda dostať váš web na vyššie miesto v organických výsledkoch, čo sú užívateľom poskytované ako najviac relevantné k ich hľadaným výrazom a kľúčovým slovám. Aby sa ale dosiahol takýto výsledok, musí sa pracovať s rôznymi nástrojmi. K ním sa radia vlastne známe marketingové nástroje ako napríklad linkbuilding a copywriting.

  • Lingubilding predstavuje doslova „budovanie spätných odkazov“, zatiaľ čo copywriting sa zameriava na písanie reklamných, PR a seo článkov.

podnikateľ, seo

Význam reklamných spočíva už v ich prídavnom mene, ich cieľom je pohnúť čitateľa ku konverzii. PR (Public Relations) zasa majú za úlohu budovať vzťahy s verejnosťou a mať skôr informatívnu charakteristiku. Sú skôr všeobecné, ale čitateľovi poskytujú potrebné znalosti o dotyčných službách či produktoch. Oba typy článkov sú zároveň populárnym nástrojom a vlastne základom vašej reklamnej kampane.

Seo články sa zasa zameriavajú primárne na svoju formu, ktorá musí byť vyhovujúca hlavne pre vyhľadávače. Majú jasnú schému, vďaka ktorej spĺňajú kritériá „googlebotov“ a výrazne posilňujú postavenie vašej stránky v organických výsledkoch, resp. zlepšujú jej súčasnú pozíciu.

Seo Google

A práve tým, že sa váš web v vďaka seo optimalizácii dostane na poprednú priečku, vznikne jeho efektívny kontakt so záujemcami, ktorí hľadajú konkrétne kľúčové slová, čo sa nachádzajú aj vo vašom obsahu, resp. v ponuke tohto webu. Nájdu si vás preto primárne ľudia, čo o túto ponuku alebo obsah vedia prejaviť úprimný záujem. Takýmto spôsobom sa preto výborne získava cielene na skupinu potenciálnych zákazníkov.

  • Na rozdiel od platených reklám sa za pozíciu v organických výsledkoch neplatí a dokážete z nej ťažiť aj mesiace po ukončení optimalizácie.

Rubriky
Online

Viete v čom a ako vášmu podnikaniu pomôže SEO?

V podstate nie je tajomstvom, že súčasný biznis sa vo veľkom točí okolo priestoru, akým je internet. Práve tu sa dá totiž osloviť a získať masa potenciálnych zákazníkov, v neposlednom rade sa tu dá výborne cieliť na vybranú skupinu užívateľov. Všetko to znie fantasticky, ale tí návštevníci na náš web neprídu náhodou. Vlastne väčšina z nich ani nemusí tušiť, že existujete. Práve preto existujú účinné online marketingové nástroje, k akým sa radí napríklad seo.

Konkrétnejšie vravíme o takzvanej optimalizácii pre vyhľadávače (search engine optimization). Je to pojem, s ktorým sa v internetovom marketingu stretávame, ale čo to vlastne znamená? Aký je jeho princíp?

Seo, search engine optimization

Už z názvu je jasné, že mieri na internetové vyhľadávače, k akým sa radí napríklad u nás najznámejší Google. A vieme, ako tento funguje. Poskytuje nám výsledky zoradené v určitom poradí na základe hľadaných výrazov a kľúčových slov, ktoré do neho zadáme. Optimalizácia vaše stránky sa postará o to, aby sa nachádzala na predných pozíciách v organických výsledkoch hľadania. V organických znamená v tých, čo sú poskytované prirodzene a teda nejde o spoplatnený priestor pre reklamu.

  • A toto je určite výhoda pre tých, čo nechcú platiť za každé kliknutie alebo za to, aby dostali šancu na zviditeľnenie.

Seo vyhľadávač

Buďme však úprimní a povedzme, že táto search engine optimization vás asi takisto nevyjde zadarmo. Pokiaľ nie ste skúsený odborník s dlhoročnou praxou, tak je naozaj výhodnejšie požiadať o profesionálnu pomoc a platiť agentúre. V takom prípade ale môžete očakávať naozaj funkčné výsledky a neriskujete ani fakt, že svoj web vystavíte zbytočnej penalizácii.

Optimalizácia pracuje s veľa nástrojmi a musí sa starať o vnútorné ako aj vonkajšie faktory. Zameriava sa napríklad na technické vlastnosti webu akou je rýchlosť načítania, ale vo veľkom tvorí efektívny a kvalitný obsah s kľúčovými slovami. Vonkajšie faktory zasa najlepšie ovplyvňuje linkbuilding.

  • Toto je len náčrt bodov, ktoré sa postarajú o lepšie postavenie stránky vo vyhľadávači. Z dosiahnutej pozície sa dá následne profitovať dlhé mesiace.

Rubriky
Online

Vety a texty sú dôležitou súčasťou úspešného podnikania na internete

Súčasný marketing pozná veľa účinných nástrojov, z toho veľa z nich súvisí s podnikaním na internete. Konkrétne dokážeme internetový priestor využiť hlavne na naše zviditeľnenie a podchytenie veľkého množstva potenciálnych zákazníkov z dobre cielenej skupiny užívateľov.

Predstavte si však formu zviditeľnenia alebo reklamy, na ktorej by bol len nejaký obrázok, ale chýbal by k nemu text. Predstavte si e-shopy a webové stránky bez popisu ku kategóriám produktov. Osobne by takéto prevedenie stránky u mňa vyvolalo pochybnosti. Mohol by sa tam nachádzať produkt, ktorý veľmi chcem, ale ak by k nemu chýbalo aspoň niekoľko viet a informácií vo forme textu, asi by som ten produkt alebo služby hľadal inde.

  • Na stránkach, ktoré sa neboja svoje ponúkané služby či produkty pekne prezentovať tým, že k nim poskytnú niekoľko informatívnych viet.

banková karta, notebook

A samozrejme je výhodou, ak sú tieto vety napísané atraktívne a majú tendenciu predávať. A presne toto vám ponúka copywriting https://www.seolight.sk/copywriting, ktorý sa ale v tomto prípade zameriava na tvorbu efektívnych textov rôzneho druhu. Všetky sú však účinné z hľadiska úspešnosti v online marketingu a posunutia vášho webu na lepšie pozície.

Či už tým, že sa o váz dozvie viac čitateľov a spravíte si medzi nimi dobré meno, teda že budete účinne budovať svoj podnikateľský brand PR článkami, alebo napríklad tým, že sa budú tvoriť seo články, ktoré dostanú váš web na lepšie pozície v organických výsledkoch hľadania (napr. v Google). V neposlednom rade môže ísť o atraktívny opis kategórie produktov na vašom e-shope alebo príspevky do vášho blogu, ktoré zaujmú, tvária sa informatívne, no zároveň majú reklamný význam.

žena, notebook, tráva

  • A pre bežných užívateľov ide rozhodne o atraktívnejší obsah, než akým je nejaká násilná (a pre vás drahá) reklama.

Možno sa to nezdá, ale práve správne napísané vety dokážu pohnúť vašu predajnosť stúpajúcim smerom.

Rubriky
Online

Viditeľné postavenie webu v internetových vyhľadávačoch je základom rastúcej návštevnosti

V podstate pre každý web je dôležité, aby bol optimalizovaný a dobre viditeľný, najlepšie v internetových vyhľadávačoch ako napr. Google, Seznam, Bing, atď. Práve toto je cesta, vďaka ktorej môže dotyčný web objaviť veľké množstvo potenciálnych návštevníkov.
Fakt, že internet je dnes veľmi efektívnym médiom možno ani netreba spomínať. Na tejto ploche tým pádom vzniká obrovské množstvo spoplatnených reklám. Tie môžu mať rôznu formu, no k originálnym sa radí práve organické a teda prirodzené zviditeľnenie vo vyhľadávačoch.Žena s bielym laptopom

  • Pretože ide o prirodzenú cestu, pomocou ktorej človek sám hľadá a väčšinou nájde to, čo ho úprimne zaujíma.

Základom lepšej viditeľnosti je ale to, aby daný web dosiahol vyššiu priečku vo výsledkoch hľadania. A možno ešte dôležitejšie to, aby sú túto relatívnu priečku udržal. A k tomu je potrebné seo https://www.seolight.sk.
Search Engine Optimization a teda optimalizácia pre vyhľadávače je v skratke pomerne veľa úkonov, ktoré sa zapríčiňujú o to, aby googleboti označili konkrétny web za čo najviac hodnotný a relevantný k hľadaným výrazom. Takouto prirodzenou cestou ho následne užívateľovi podsunú na popredné priečky vo výsledkoch. Musí sa hľadieť na on-page (vnútorné) ako aj off-page (vonkajšie) body optimalizácie.
K on-page faktorom môžeme v stručnosti zaradiť vnútornú formu webu, jeho prevedenie a napríklad aj rýchlosť načítania či kompatibilitu s mobilnými zariadeniami, zatiaľ čo o vonkajšie faktory sa dá efektívne starať napríklad tvorbou spätných odkazov. Toto je však len náčrt celého procesu, ktorý je pochopiteľne oveľa komplikovanejší a v mnohých prípadoch si žiada zásah špecialistu.Macbook Air, Google, ženské ruky

  • Optimalizácia má tendenciu priniesť na váš web podstatne vyššiu návštevnosť, no pokiaľ sa vykoná neodborne alebo s chybami, môže mať opačný dopad v podobe penalizácie a toho, že sa bude vo výsledkoch nachádzať na nižších priečkach.

Rubriky
Online

Ako zvýšiť zapojenie Chatbot na vašich stránkach

Ak chcete vidieť všetky výhody chatovania na vašom webe, musíte zaistiť, aby vaše publikum sa cíti pohodlne v rozhovore s robotmi. Vyzerá to ťažké, nie? V skutočnosti vôbec nie je. Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako prinútiť používateľov začať konverzáciu s týmto malým boxom v rohu vašich stránok.
Tu je návod, ako zvýšiť zapojenie chatu.chatbot.jpg
Propagujte digitálnych asistentov namiesto „chatbotov“
Chatboty sa môžu javiť ako veľmi obmedzené, napríklad základné roboty s konzervovanými odpoveďami. Z tohto dôvodu sa používatelia nemusia vôbec obťažovať s interakciou s vašim chatom; ak predpokladajú, že váš chatbot dokáže odpovedať iba na základné časté otázky a niekedy im nemôže dobre odpovedať.  Ak teda chcete zvýšiť angažovanosť chatu, musíte namiesto toho propagovať digitálneho asistenta.
Digitálny asistent neodpovedá iba na jednoduché otázky. Namiesto toho zlepšuje celý zážitok zákazníka.
Pridajte do chatu „ľudskú tvár“
Mnoho používateľov uprednostňuje hovoriť so skutočným človekom. Podľa prieskumu spoločnosti eMarketer, osem z desiatich respondentov z USA uviedlo, že aj keď sa technológia zlepšuje, budú chcieť komunikovať so skutočnou osobou. Týmto krokom dáte používateľovi pocit, akoby hovoril so skutočnou osobou, aj keď nejde o reálnu ľudskú tvár.skupina.jpg
Ponúkajte osobné skúsenosti
Vďaka prispôsobeným skúsenostiam sa zákazníci cítia byť cennými a dôležitými, takže sa častejšie vracajú na vaše webové stránky. Podľa RetailDive sa až 63 percent spotrebiteľov zaujíma o personalizované odporúčania a skúsenosti. S chatovacím okienkom by ste teda mali poskytovať osobné skúsenosti.
Prispôsobte sa ešte viac pomocou historických používateľských údajov, ako je ich história objednávok, aby ste zákazníkom poskytli vynikajúce služby. Napríklad premýšľajte o dodávke pizze. Chatbot na rozvoz pizze by sa mohol pozrieť na to, čo si užívateľ najčastejšie objednáva, pamätať na túto častú objednávku a ponúknuť mu, aby si ju znova automaticky objednal.