Svetlé a bezpečné sklenené zábradlie na balkóny

Netradične riešené zábradlie vo forme skla má svoje veľké výhody. Sklo je materiál, ktorý ideálne rozširuje priestor, dáva mu nový nádych a vytvára pritom pocit elegancie a čistoty.

Samonosné sklenené zábradlie je dokonalou náhradou za kovové alebo nerezové zábradlie a je ich nadčasovou formou, ktorá zmení aj Váš balkón na nepoznanie.

apartment-2138949_640

Sklenene zabradlie na balkon je moderným riešením pre akúkoľvek veľkosť balkónovej plochy. Vaše pohodlie, komfort a bezpečie Vám zaistí ponuka, ktorá vychádza z kvalitných a bezpečných požitých materiálov.

Sklenené výplne balkónového zábradlia sú vyrobené výhradne zo špeciálneho bezpečnostného skla, ktoré je v ponuke v širokej palete. Najviac využívaný je matný povrch skla, ktorý spolu so špeciálnou úpravou voči vode, vlhkosti a dotyku získava výhodu navyše – kvapky vody budú stekať plynule, odtlačky prstov zaniknú a vlhkosť sa nezachytí. Sklo navyše ponúka aj potrebnú intimitu a Vy si dokážete vychutnať chvíľku oddychu úplne sami.

Ponúkané sklenené zábradlie je možné ukotviť do nerezového kotviaceho plášťa alebo zabezpečiť uchytenie bodové, prípadne pomocou nosných nerezových stĺpikov.

Akákoľvek forma upevnenia nepôsobí rušivo a dokonale splynie s kvalitnými sklenenými tabuľami. Nerezové doplnky je možné skombinovať aj s drevom napríklad vo forme madla alebo drobných úchytiek. Vzájomná kombinácia vytvára moderný a odľahčený dizajn, ktorý pôsobí prirodzene na akomkoľvek type objektu.

Dnes už nie sú nezvyčajné sklenené balkónové zábradlia na historických budovách rovnako ako aj na moderných stavbách.

london-980954_640

Ich vysoká funkčnosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom, estetika a dizajn ich predurčujú, aby sa stali vyhľadávanými zábradliami nielen pre balkóny. Sklo je dominantný architektonický a podporný prvok, najmä čo sa týka presvetlenia objektov.

Aj preto sú sklenené balkónové zábradlia obľúbené – sú moderné, svetlé, bezpečné, s dokonalou intimitou a aj malý balkón dokonale zväčšia a vytvoria svetlú veľkolepú plochu.