Svietiace reklamy už nemusia byť energeticky náročné

Elektrická energia a jej maximálne šetrenie je téma, ktorou sa zaoberáme všetci a pri každej činnosti, ktorá si napojenie na ňu vyžaduje. Vedci pracujú na vylepšeniach produktov, ktoré bežne používame a snažia sa vymyslieť lacnejšie varianty s menšou spotrebou alebo iné typy napájania. LED technológia patrí k tým vymoženostiam, ktorým sa to podarilo.

Halogénové svetlá upadajú do zabudnutia

Ekológia a ekonomické riešenie sú pojmy, ktoré sa pri osvetľovacej technike skloňujú najčastejšie. LED produkty sú zástupcami novej éry pri osvetľovaní exteriérov a interiérov a majú veľa výhod oproti starším halogénovým typom svietidiel. led moduly Sú ich plnohodnotnou náhradou aj ako hlavné zdroje svetla, ale škála ich využitia je oveľa širšia. Najpopulárnejšie sú pri osvetľovaní komerčných budov, interiérov v domácnostiach, a tiež na posvietenie si v exteriéri.

Spomínané LED svietidlá poznáme už zopár rokov a nahradili sme nimi tradičné, menej úsporné halogénové svetlá, úspešne sa ujali LED trubice, žiarovky, panely, reflektory či pásiky, a tiež LED moduly. Tie môžeme najčastejšie vidieť v písmenách, ktoré svietia, pri svetelných reklamách, interiérových a exteriérových dekoráciách, paneloch a podobne. Moduly obsahujú tri alebo štyri čipy značiek SAMSUNG alebo EPISTAR, vyrábajú sa v odtieňoch studenej a teplej bielej farby, no okrem nej sú v ponuke aj v modrej, zelenej, žltej a červenej farbe.

Moderné LED svetelné reklamy

RGB modul je vyrobený tak, aby umožnil predvoliť si diaľkovým ovládačom niektorú zo spomínaných farieb, a tiež ním je možné farby meniť. Vhodné sú do vnútorného aj vonkajšieho prostredia, pretože majú implementovanú ochranu IP65. Ich šetrné využívanie elektrickej energie ich predurčuje na používanie osvetlenia, ktoré je dlhodobé, napríklad reklám svietiacich celú noc, blikajúcich farebnými odtieňmi a podobne.

LED technológia je za posledné roky to najlepšie, čo sa v tejto oblasti podarilo vyrobiť, staré osvetľovacie telesá tak odchádzajú do zabudnutia a nahrádzajú ich nové, šetrnejšie k životnému prostrediu, úspornejšie a variabilnejšie.