Detský matrac do postieľky

Matrac je dôležitý pre kvalitný spánok. Spaním strávime veľkú časť nášho života a preto by sme mali urobiť všetko pre to aby sme si dobre oddýchli. Výber matracu má vplyv tiež na naše zdravie. Matrac by mal byť šetrný ku našej chrbtici a kĺbom. Ešte väčší dôraz na výber matracu kladieme ak sa to týka našich detí. Novorodeniatka a malé detičky prvé mesiace svojho život strávia poväčšine spaním. Postieľka býva ich útočiskom a vhodný kvalitný matrac by mal byť samozrejmosť u každého.

detská postieľka

Detský matrac Baby komfort Segum poskytuje tú najlepšiu kvalitu spánku pre vaše dieťa. Vyrobený je z príjemnej peny, ktorá poskytuje vášmu dieťaťu správny vývin. Pena sa prispôsobuje telíčku a tiež je prispôsobená váhe dieťaťa aj tvrdosť. Polyuretánová pena je pružná, s vysokou hustotou, vďaka čomu je zabezpečený vysoký komfort pri ležaní a nedeformuje sa. Pena sa vyrába bez prítomnosti freónov a je zdravotne nezávadná. Dôležitý je tiež poťah penového jadra. Bavlnená textília zabezpečí komfort. Na výber máte medzi štandardnými poťahmi a poťahmi Supra, ktoré sú vhodné pre alergikov. Pri výbere matracov do postieľky máte na výber z dvoch rozmerov. Rovnako ako pri výbere samotnej postieľky máte 2 veľkosti, 120×60 cm a 140×70 cm.

detská postieľka

Je dôležitá výška matracu?

Niektorí ľudia si myslia, že čím je matrac vyšší, tým je kvalitnejší. Nie vždy je to pravda. Kvalita matraca záleží od vnútornej výplne a materiálu, ktorý je použitý. Pri niektorých vysokých detských matracoch dokonca nastáva problém, pokiaľ používate monitor dychu. Podložka na monitorovanie dychu vášho dieťatka je uložená pod matracom a pri vysokých matracoch nemusí pracovať správne.

Pri výbere matraca by sme sa mali pozerať na kvalitu a nie na finančnú stránku. Matrac je dôležitá súčasť zdravého spánku a preto by ste si mali dať na jeho výbere dostatočne záležať.