S kúpou mobilného domu získate voľné priestory

Ak sa v dnešnej dobe zaujímate o články a rozhovory na tému bývanie alebo architektúra, stále častejšie sa stretnete aj so zaujímavými článkami o mobilných domoch. V Amerike je pritom táto forma (celoročného alebo sezónneho) bývania známa a funkčne využívaná už od minulého storočia a nejde tam o žiadnu novinku. Hoci ako odznelo, aj v Európe sme už s týmto alternatívnym a lacným bývaním oboznamovaní čoraz viac a mobilné domy sú reálnou ponukou aj pre Česko či Slovensko. A navyše existuje veľa kreatívnych riešení, k čomu sa dá takýto mobilný dom z ponuky plnohodnotne využiť.

Domček, tráva

Nemusia totiž slúžiť napríklad len ako dovolenkové sídlo na odpočinok, ale v ponuke sa dajú nájsť aj domy s vybavením, ktoré ich predurčuje na spoľahlivé celoročné bývanie. Môžu byť teda lacnejšou a ekologickejšou alternatívou k drahým rodinným domom. Aj ponuka mobilných domov je rozdelené na niekoľko cenových relácií, hoci aj domy s najlepším vybavením vyjdú lacnejšie než kúpa bežného domu- a nemusíte si na to vybavovať hypotéku. Ale samozrejme potom sú tu aj iné možnosti z nižšej cenovej kategórie a s vybavením prispôsobeným na sezónne bývanie (teda napríklad ako chatka).

Dôležité v stručnosti je, že s kúpou mobilného domu získate voľné priestory k vašim potrebám. A je len na vás, aké tie potreby sú- podľa čoho by ste potom mali vybrať mobilný dom vo vhodnej cenovej relácii a s vhodným vybavením. Mali by ste mať teda vopred približnú predstavu, ako a k čomu ho plánujete využívať a či v ňom plánujete bývať sezónne alebo celoročne.

Podpis zmluvy o bývaní

  • Mobilný dom je už skonštruovaný, nie je potrebné ho stavať alebo rekonštruovať. Je mobilný- dá sa ľahko previesť na dohodnuté miesto.

Dajme si ale niekoľko tipov, k čomu by sa dal využiť- dá sa použiť tiež ako rekreačné miesto (ak si ho dáte priviesť blízko prírody), môže slúžiť aj ako home office pracovisko alebo ako priestor na podnikanie.