O zábradlie z hliníka sa môžete smelo oprieť, podrží vás.

Schodiská, terasy či balkóny sú súčasťou takmer každej stavby, ktorú užívajú ľudia, či už sú to bytové domy, kancelárie, administratívne priestory či obchodné centrá. Každý výškový rozdiel, ktorý schody spájajú alebo balkóny či terasy na vyšších podlažiach si však vyžadujú ochranu pred pádom chodcov formou zábradlia.

ľudia idú po schodoch

V súčasnosti sme túto súčasť priestorov pozdvihli na efektívny prvok, ktorý dotvára atmosféru priestoru, prispieva k jeho elegantnému dizajnu a modernému štýlu. Zábradlia schodísk si však vyžadujú aj niečo navyše, a tým je pevnosť, stabilita a kvalita prevedenia s ohľadom na bezpečnosť, ktorú majú zabezpečovať. Tradičné materiály akým je drevo sú stále využívané, no do popredia sa dostal hliník, ktorý má oproti klasickému drevu hneď viacero výhod. Tento corleone balustrado Lmmont materiál je nadčasový, má veľmi dlhú životnosť, odoláva vplyvom počasia a nevyžaduje si náročnú údržbu, čo sa nedá povedať o dreve, ktoré treba pravidelne natierať a ošetrovať, aby si udržalo pôvodný vzhľad.

Hliníkové zábradlia sa dajú použiť v interiéroch aj v exteriéroch, je možné vyčarovať z nich vzhľadné a elegantné súčasti schodísk, ktoré nielen spĺňajú bezpečnostnú funkciu, ale pozdvihnú aj ich estetickú stránku. Prevedenie má viacero variantov, jednoduchšie stĺpikové až po zložitejšie tvary so sklenenými výplňami. Lmmont je spoločnosť, ktorá dodáva na trh zábradlia spolu so všetkým príslušenstvom, ktoré je k jeho montáži nutné. Keďže zábradlie je možné montovať do podlahy alebo zboku, aj príslušenstvo musí byť prispôsobené tomu, akým štýlom sa bude zábradlie prichytávať.

balcony-how

Všetky potrebné súčasti k montáži nájdete pod jedným názvom, a to corleone balustrado. Ide totiž o profily a kovania, ktoré umožňujú montovať zábradlie zboku alebo do podlahy. Medzi ne patria stĺpiky zábradlia, kotvenie do boku alebo podlahy, montážne spojky stĺpik-madlo, hlavný profil madla, samotné madlo, montážny profil delený alebo v tvare U, skrutka s maticou, dištančná podložka, spojky, záslepky stĺpikov či madla a podobne.