Čítajte a meňte pravidlá!

Hľadáme stále nové diéty, ktoré budú rozhodne fungovať, ale u nás to tak jednoducho nie je. Niekedy je potrebné úplne zmeniť myslenie, spôsob života a začať vlastne zvnútra.

Na trhu nájdete mnoho knižných manuálov, ktoré sľubujú, že nenávidené kilogramy sa k vám už nikdy nevrátia. Dnes si už tieto bestsellery nemusíte kupovať v kníhkupectve, stačí si stiahnuť e-book a nechať sa viesť.

pilulky

Väčšinou rovnako veľmi skoro zistíte, že v prísnej diéte to rozhodne nie je. Treba totiž používať stravu ako prirodzený pohon pre vaše telo. Pointa je ale v správnom výbere, takže sa nemusíte napríklad vôbec vzdávať mäsa. Napriek tomu sa musíte pripraviť na obmedzenia v oblasti spracovaných potravín, polotovarov, cukrárskych a pekárenských výrobkov, sladených a aromatizovaných limonád a podobne. Potrebujete teda podrobný manuál, ako nakupovať, čo kombinovať a ako variť.

Práve nedávno sa tak stala veľmi obľúbeným návodom kniha Ako páliť a neukladať. Funguje totiž práve na tomto princípe, ktorý je veľmi pozvoľný a nijako drastický. Nájdete tu rad praktických manuálov, napríklad: kompletný nákupný zoznam, 100 strán receptov ako inšpiráciu alebo Vitamíny a minerály.

Bone pre optimálne rozdelenie jedál
Mňa osobne zaujala súprava, ktorá vyzerá v nákrese ako obyčajný tanier a nájdete tu veľmi prehľadné a presné rozdelenie jedál vo vhodnom pomere a pestrosti.
Je potrebné si stanoviť limity a tie potom dodržiavať, vďaka tomu sa dostanete k správnej strate kilogramov, po ktorej túžite.

Tanier Bone a jeho časti

· Vitamíny a minerálne látky (ovocie a zelenina)
· Bielkoviny (mäso, mliečne výrobky, niektorá zelenina)
· Sacharidy (prílohy – cestoviny, ryža, zemiaky, obilniny)
· Zdravé tuky (oleje, tuky, potraviny s vysokým obsahom tukov)

polévka

Výsledky sľubuje už za 14 dní, kedy sa budete cítiť telesne i psychicky silnejší, zvýši sa vaša energia, znížite krvný tlak alebo hladinu cholesterolu v krvi.
Alebo vám bude stačiť len zopár praktických rád, ktoré môžete nájsť aj tu.
Prajeme vám veľa úspechov v boji s kilami.