Nezařazené

Piano pre dnešnú dobu

Je reč o elektronickom hudobnom produkte, ktorý využíva dnešné vymoženosti z oblasti technológie, no pritom znie ako klasické piano. Dizajnovo sa takisto podobá, no predsa je dizajn trocha modernizovaný a upravený pre ľahšie používanie. Tento nový produkt nesie názovCasio Privia PX- 860.

piano


Od starého a klasického nástroje sa líši vo veľa podstatných a vylepšených veciach. Dnes už teda bude možné, že na to, aby bežný človek takýto hudobný nástroj dokázal ovládať, nemusí byť zrovna hudobný virtuóz. Stačí len trocha snahy a pochopenia, určite i ten hudobný sluch a virtuózi sa s stanú i z vás.
Veľkou výhodou, hlavne pre spolubývajúcich i susedov je, že do piana sa dajú zapojiť slúchadlá, čím vydávané tóny budeme počuť len my. Takisto, ako keď počúvame hudbu z prenosného prehrávača.

noty

Teraz to najdôležitejšie- funkcie a ovládanie
Máme na výber takzvané hudobné registre, ktoré obsahujú tieto typy:
• elektronika, klasika, jazz, harpsichord, vibrafón a sláčiky
Okrem toho i funkciu Hall, ktorá simuluje ozvenu. Ozvena navodí atmosféru, ako by sme hrali v katedrále, kostolíku, či koncertnej hale.

Ak sme sa už zahrať určitú melódiu a sme na ňu hrdí, softvér piana nám dáva možnosť ukladania do pamäte. V podstate si zahranú melódiu uložíme, ako do počítača. Kapacita pamäte je až 5000 nôt. Takže môžme zložiť a nahrať hotové veľdielo. Ale podporovaný je i klasický formát na nahrávanie Wav.

kočky

Prichádza najlepšia časť
Piano má i vstup USB a taktiež sa dá zapojiť do počítača. Stačí iba stiahnuť vhodný softvér a môžme si pomôcť a skladať i takýmto štýlom. Softvér by mal byť určený pre hudobné zariadenia tohto typu. Mal by zaznamenávať a kontrolovať, poprípade upravovať noty. Mal by to byť taký automatický, softvérový učiteľ.
Piano má už vopred nahraných 10 klasických skladieb, podľa ktorých sa môžme učiť.