5 dôvodov, prečo si domov zaobstarať práve poschodovú posteľ

1. Môžete ich mať v rôznych štýloch

Poschodova postelsi prešla dlhou cestou, čo sa týka vývoju štýlu a dizajnu. Výrobcovia skúšajú rôzne materiály a tvary. Väčšinou si ju vybavíme v spojení s našimi deťmi. Možno aj vy sami ste mali podobné lôžko ako malí. Len možno nebolo tak kreatívne a krásne ako dnes. Dnes už nie je ani potrebná drevená alebo kovová konštrukcia. Na trhu si môžete vybrať zo širokej ponuky vstavaných alebo skladacích. Poschodové postele sú väčšinou vyrábané pre dvoch, ale našli by ste aj varianty pre troch. Hlavnou výhodou je to, že vám nezaberie príliš miesta.

2. Pomôžu vám ušetriť miesto

Hlavne v detskej izbe to rozhodne oceníte. Vďaka tomu si môžu vaši potomkovia hrať vo veľkom priestore. Navyše je to skvelý dizajnový prvok, ku ktorému môžete zladiť i ďalšie vybavenie a doplnky.

3. Ušetríte peniaze

Je to rozhodne lepšie, než kupovať dve oddelené postele. Ak ich budete mať v prevedení na mieru, je potom veľmi ľahké je časom pretvoriť na vstavané skrine napríklad. Alebo im môžete urobiť pracovný kútik. Myslíte tak vlastne aj na budúcnosť.

4. Vytvoríte silné puto medzi súrodencami

Aspoň zo začiatku môžu byť vaše deti radšej spoločne, ako každé zvlášť opustené vo svojej izbe. Vďaka tomu si budú vaši potomkovia ďaleko bližšie a môžu spolu vymýšľať rad hier a nezbedností. Dokonca aj jeden výskum preukázal, že súrodenci, ktorí mali kedysi spoločnú posteľ, majú k sebe v dospelosti ďaleko bližší vzťah.


5. Sú to veľmi praktické lôžka

Je tu ešte ďalšia výhoda, ktorú sme za tým neuviedli a to je praktická stránka ich využitia. Ak je vaše dieťa choré alebo má zlé sny, bude sa vám hodiť prídavné lôžko, aby ste mohli byť s ním. Väčšinou si rodičia v tomto prípade dajú na zem matrac s dekou a potom sa ráno prebúdzajú rozlámaní. Vďaka poschoďovkám budete mať extra lôžko, kde sa dobre vyspíte aj vy.
Ako vidíte, vďaka tomuto riešení si môžete ušetriť veľa starostí a urobíte tak radosť aj vaším deťom.