Nezařazené

Zachovajte si svoje hobby

Mať záľubu alebo koníček, čo vás napĺňa a baví by malo byť pre vás prvoradým. Len tak sa potulovať po svete s neistým cieľom vás nikam neprivedie, skôr vás to brzdí a posúva dozadu. Cieľom je teda nájsť si svoj životný cieľ – záľubu, ktorá vás bude baviť. Veď, keď sa s niekým novým stretnete, väčšinou hneď na prvom stretnutí sa vás opýta, aké sú vaše záľuby.

kostka

Ostať stáť s otvorenými ústami nie je dobrý nápad.
Vaše záľuby vás prezentujú pred ostatnými. Keď je niekoho záľubou lúštiť krížovky, čítať knihy alebo prechádzať sa so svojím psíkom v lese je to dobré znamenie, že tento človek vie, čo chce a vie, ako sa odreagovať a zrelaxovať. Nájsť si zmysluplné záľuby je teraz vašou úlohou.
A teraz vás chcem upozorniť ešte na jednu dôležitú vec. Ak máte manžela, manželku, priateľa, priateľku alebo kohokoľvek iného, na ktorého ste upätí, mali by ste mať na zreteli, že by ste si mali zachovať svoje vlastné záľuby. Nielen opakovať po partnerovi a zdieľať jeho záľuby, ale treba si vydupať čas aj na seba, na svoj vlastný čas. Mal by to pochopiť a podporovať vás v tom. Ak mu, samozrejme, záleží na vás.

focení

Práve v dlhotrvajúcom vzťahu sa vám vaše záľuby zídu. Nie je nič príjemnejšie ako sa zrelaxovať od hádok a od partnera lezúceho na nervy pri nejakej čisto vašej záľube, ktorá vás baví a napĺňa. Alebo vás nechá partner samú doma na víkend a vy nebudete mať, čo robiť. Práve v takých chvíľach sa musíte naučiť zaobísť aj bez neho. Nemôžete každú chvíľu tráviť spolu, pretože by to určite neviedlo k ničomu dobrému. Skôr ku ešte väčším konfliktom.
Vaše záľuby sa stanú dôležité v tých chvíľach, keď budete čakať partnera doma a nebudete mať čo na práci, zatiaľ čo on sa bude venovať svojim záľubám bez vás. Len tak bez výčitiek a dokonca ho to bude naozaj baviť a bude tam tráviť svoj voľný čas.