Nezařazené

Úžasný pokrok za 40 rokov

V tomto článku budem opisovať následujúce body:
70te roky a firma Atari
80te roky patria Nintendu
90te roky a dôležitý pokrok vďaka firme Sony
Microsoft prichádza s hracou konzolou, Nintendo sa vracia a Sony má konkurenciu.
kazetky na hry
70te roky a firme Atarisa zapríčinili o to, že hracie konzoly vôbec existujú. Ľudia už neboli odkázaný chodiť do arkádových herní, konzola Atari 2600 im umožnila hrávať obľúbené videohry doma na TV. Hracia konzola sa pripojila k TV, do konzoly sa strčila takzvaná kazeta a hráč mohol hrať bez toho, aby musel neustále vhadzovať mince do arkádového prístroja. Odporúčam pozrieť hry Pitfall, Donkey Kong.

80te roky a firma Nintendo nám priniesli hlavne doteraz obľúbené série Super Mario Bros. Pre túto veľmi obľúbenú videohru vyrobili konzolu Nintendo Entertainment System, na ktorej bolo možné hrať túto hru hrať, neskôr vďaka veľkému zájmu vyrobili vyše 600 hier, ktoré boli kompatibilné s touto konzolou. Odporúčam pozrieť hry- Contra, Double Dragon, Super Mario Bros.

Začiatkom 90tich rokov sa na trh predrala konzola od firmy Sega, s názvom Sega Genesis, no zároveň prichádza konzola SNES od firmy Nintendo. Obe konzoly majú výkon 16bitov, čo bolo dovtedy nevídané. Avšak v roku 1995 prichádza firma Sony a jej Playstation. Konzola má CD mechaniku, prehráva aj hudbu, hry majú cez 100, neskôr okolo 400 MB, čiže kvalitatívny rozdiel je očividný. Konzola taktiež zvládne prehrať 3D hry. Playstation priniesol obrovský skok dopredu. Odporúčam pozrieť hry: Crash Bandicoot 3, Tekken 3, NHL 2000.
počítačová hra

Rok 2001-V predaji je Playstation 2, ktorý už prehráva DVD, čiže aj filmy, aj hry s veľkosťou 2 GB. V roku 2005 prichádza Xbox 360 od softvérovej firmy Microsoft, ktorá sa stane veľmi populárnou a výkonnou, má pripojenie na internet, hry majú o moc viac ako 2GB, čo je aj prejavuje na grafike. V roku 2008 sa na trh vráti Nintendo s konzolou Wii a jej netradičným ovládaním, ktoré sa skladáj s tkzv. Nunchucku. Hry z, ktoré odporúčam pozrieť : Resident Evil 4, Dead Space, WWE Smackdow vs. RAW 2008.