Nezařazené

Projekt Aeromobil

Určite ste už o takomto vynáleze počuli. Avšak ako som spomínal, zatiaľ to boli len úvahu nad ďalekou budúcnosťou a dobrý námet pre film. Dnes ešte nevidíme autá lietajúce v oblakoch, no už to vôbec nie je také futuristické a nereálne ako pre pár rokmi. Opäť si predstavme, akú zmenu by to spoločnosti prinieslo. Vznášali by sme sa nad mestom a o chvíľu by sme boli v práci i doma. Zrejme by zatiaľ ani nebol taký veľký problém s dlhými kolónami áut, ktoré čakajú hodinu na ceste a ani sa nehnú. Mestá a cesty by sa zároveň stali bezpečnejšími pre chodcov, cyklistov i motocyklistov.

aero

Projekt s názvom Aeromobil určite nie je jediným. V minulosti takýchto pokusov bolo mnoho, no bolo i dosť faktorov a nedoriešených vecí, ktoré bránili autu lietať. Avšak tento nový projekt sa snaží s predchádzajúcich chýb poučiť. Tatktiež by som rád spomenul, že sa jedná o slovenký projekt. Je dobré vedieť, že aj my sa snažíme napomôcť pokroku a budúcnosti.

Od áut tohto typu si sľubujú, že po diaľnici sa bude auto pohybovať klasickým štýlom ako doteraz, no ak prídeme k ploche určenej na vzľet pre lietadlá, auto by sa malo dokázať transformovať a byž schopné z dráhy vyletieť.

plyn

Dokončený a reálny projektje však už na svete a má názov PAL- V Liberty. Objednávky na takýto typ prijímajú výrobcovia v hodnote okolo 1, 5 000 000 eúr. Čiže čo sa týka ceny, opäť sme to dotiahli tam, že ľudí zabrzdia financie. Táto cena je zatiaľ pre veľkú väčšinu našej spoločnosti určite nedostupná. Časom sa však možno dočkáme prístupnejšej ceny. Aby sme takýto pokrok mohli začať využívať i my, nie len pár ľudí z celkového počtu obyvateľstva na celom svete. 1, 5 milióna však stoja iba dnešné objednávky pre budúce automobily. PAL- V Liberty je už reálny produkt a stojí od 300 000 po 600 000 eúr.

PAL V- Libertydosiahne vo vzduchu rýchlosť 180 km/h, pričom na ceste jeho rýchlosť dosahuje 160 km/h. Takže vo vzduchu sa bude pohybovať rýchlejšie.