Nezařazené

Rozprávkové hrady Európy


Malbork – Poľsko
Poľský Malbork hrad je najväčším hradom na svete. Nachádza sa v meste Malbork v Poľsku a postavili ho nemeckí rytieri. Dnes je hrad hosťom výstav a slúži ako múzeum pre návštevníkov z celého sveta.

hrad

Hrad Conwy – Wales
Postavený v rokoch 1283 až 1289 Edwardom I., Conwy Castle je jedným z najviditeľnejších hradov na našom zozname. Hrad zohral dôležitú úlohu počas niekoľkých vojen a dnes je zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Choďte nazrieť do Severného Walesu a obzrite si ho na vlastné oči.

Hrad Neuschwanstein – Nemecko
Možno najznámejší hrad na našom zozname je Neuschwanstein. Je jedným z miest, ktoré v Nemecku jednoducho musíte navštíviť. Ročne ho navštívi viac ako 1,3 milióna ľudí, niekedy je to až 6 000 ľudí denne. Hrad bol inšpiráciou pre dizajn Disneylandovej zámockej hradnej záhrady a kreslí sa v turistickej podobe podobnej Disney. Výhľad z hradu prináša úžasný zážitok.

zámek

Hrad Bran – Rumunsko
Vysoko nad mestom Bran sa nachádza hrad s rovnakým názvom. Zatiaľ čo nemusí ísť o čistú nenarušenú krásu, ktorú možno nájsť na niektorých ďalších hradoch tohto zoznamu, folklór Branského hradu je bezkonkurenčný. Hrad Bran je národnou pamiatkou a orientačným bodom Rumunska, domovom hlavnej postavy v klasickom štýle, Drakulu.

Edinburský hrad – Škótsko
Edinburský hrad dominuje nad panorámou mesta a pozoruje Edinburgh od skaly Castle Rock. Ľudia obsadili skalu od doby železnej a na skalnom zámku sa nachádza najmenej od 12. storočia. Hrad je najväčšou turistickou atrakciou Škótska. Patrí medzi najnavštevovanejšie hrady v Európe a každoročne prináša viac ako 1,4 milióna návštevníkov.

Hrad Bodiam – Anglicko
Východný Sussex v Anglicku, je domovom hradu Bodiam, zámockého hradu zo 14. storočia. Spoločnosť National Trust ho vlastní od roku 1925 a je prístupný širokej verejnosti.

pevnost

HradHohenzollern – Nemecko
Švábske Alpy sú domovom jedného z najdramatickejších hradov na svete. Na vrchole leží hrad Hohenzollern, ktorý sa pozerá dole na mestá Hechingen a Bisingen. Je to skutočne jedna z najkrajších štruktúr v Európe, a to o niečom svedčí.