Nezařazené

Riešenie pre každého

Niekoľkokrát do roka ku mne zavíta početnejšia návšteva z cudziny. Mám trojizbový byt a tým pádom ako iste tušíte aj nesmierny problém. Všetci sa na príchod známych tešíme. Pripravujeme, plánujeme, vymýšľame program. Najlepšie tak, aby sme prespali niekde v hoteli alebo na chate. Niekedy sa ale vyskytnú chvíle, keď potrebujem týchto ľudí ubytovať u seba doma !

postel

Problém:

  • Kde
  • Na čom
  • Ako

Na otázku kde sa hľadá odpoveď ťažko- závisí od počtu osôb, od veľkosti bytu aj od samotnej veľkosti izby. Najlepšie je im vyhradiť samostatnú izbu- každý jeden človek predsa potrebuje aspoň aké- také súkromie. Vzdajme sa teda na chvíľu jednej izby a uvažujme ďalej.
Na čom budú spať ? Vyskúšali sme už veru pomaly všetko. Začali sme klasickými nafukovacími matracmi, cez rozkladacie postele až k doplneniu hosťovskej izby rozkladacím gaučom. Nafukovacie matrace sú fakt riešením na jednu noc, aj to ešte najlepšie pre dieťa. Sú aj veľké nafukovacie „dvojlôžka“ Nie sú tým najhorším riešením. Mne ale vadí vôňa, alebo lepšie povedané gumový zápach na nich.
Najvhodnejším riešením sú skladacie postele.

Niektoré sú vyhotovené tak, že z nich urobíte po poskladaní kreslo na sedenie. Iné sú zasa riešené tak, že majú samostatnú skladaciu kovovú konštrukciu a na túto konštrukciu sa potom následne uloží matrac. Aj matrace sú rôznej kvality. Majú rôzny pevnosť, hrúbku i materiál z ktorého sú vyrobené býva rôzny. Povrchová úprava, či obal majú tiež svoju dôležitú úlohu.

Problém ale nastane s tým, kde to potom všetko uložiť a nechať pripravené na príchod ďalšej návštevy. Tu prichádza na rad pôjd, garáž, pivnica. Každý musí nájsť to svoje miesto. Našťastie je veľa výrobcov, ktorý vedie o tom našom veľkom probléme pri uskladnení postelí a riešia ich naozaj tak, že sa vmestia do jednej škatule.

ložnice

Nič predsa nesmie narušiť pohodu pri našich návštevách. Neobmedzíme predsa ich frekvenciu pobytu u nás len pre takú maličkosť, akou sú postele. Dobrých ľudí sa vraj všade veľa zmestí- aj keby mali spať na zemi- ale to nie je určite myslené doslovne!