Pravidelnosť nadovšetko

Tehotenstvo zamáva obvykle hlavne s budúcou matkou, ale svoje o tom zrejme vedia aj niektorí nádejní otcovia. Po pôrode si však môžu byť istí všetci členovia domácnosti, že nezostane kameň na kameni. Mnohí rodičia, ktorí sú ochotní priznať realitu aj navonok, svoje pocity prirovnávajú k totálnemu šoku. Všetci samozrejme tak nejako tušili, že ich čakajú zmeny, ale ich rozsah pochopili až v momente, keď začali byť reálne.

autíčko
Prebdené noci, starosti o novorodenca, márna snaha rozoznať jeho druhy plaču, nálady ako na hojdačke a pocit, že už nikdy nič nebude tak, ako bolo predtým. To je len minimum pocitov, ktoré vás môžu po narodení potomka prekvapiť. Nemajte však zbytočné obavy, pretože postupne sa budú vytrácať. Dieťa bude rásť, budete si navzájom na seba zvykať a po pár mesiacoch budete odborníkmi na jeho nálady a správanie.

A práve vtedy nastane správna doba na prvý odpočinok. Aspoň raz za čas je potrebné zmeniť prostredie a zaoberať sa aj niečím iným ako dojčením a prebaľovaním. Zrazu sa vám svet bude zdať úplne iný, všetko, čo ste predtým považovali za normálne, sa vám bude zdať úplne úžasné. Kino, divadlo, koncert, to všetko budú snové udalosti. Alebo bazén a sauna. Budete prekvapení, koľko ľudí stále žije rovnakým životom, kým vám do života vtrhlo tornádo. Nebojte, aj vy sa raz vrátite. Vy a vaše staré ja.

dětské hrátky
Dovtedy však bude treba vyriešiť, kto sa vám postará o potomka počas doby, kedy si budete užívať sami seba. Ak nemáte naporúdzi príbuzných, zalovte na internete. V hlavnom meste patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete objaviť. Poskytnú vám tam nielen pravidelnú starostlivosť, ale aj tú nepravidelnú. Myslite však na to, že pravidelný odpočinokvás osvieži najviac.