Nezařazené

Netradičné koníčky

Zápasy chrobákov
O kohútích zápasoch už ste asi počuli, ale čo zápasy chrobákov? Niektorí ľudia chytajú a trénujú chrobákov, aby spolu zápasili v ringu. Obľúbené druhy sú nosorožtek, herkules alebo chrobák kwang. Zápasy sa aj nahrávajú a môžete si ich pozrieť na inetrnete.
velký brouk
News-bombing
Nebojte, nejde o žiadne vybuchujúce bomby. Ak máte dostatok sebavedomia a radi sa ukazujete, môžete to vyskúšať. Ak sa vo vašom okolí nahrávajú reportáže pre televíziu, nenápadne sa votriete do pozadia za redaktorom. Ak to urobíte raz asi si to nikto nevšimne, ale ak to budete robiť pravidelne, určite áno. Takto sa rád zabáva napríklad pán Paul Yarrow.

Extrémne žehlenie
Hľadáte spôsob ako oživiť domáce práce? Odpoveďou je extrémne žehlenie. Je to vlastne spojenie žehlenia s adrenalínovým športom ako napríklad vodné lyžovanie, potápanie, skydiving, basejumping.
banány na misce
Zbieranie nezvyčajných vecí
Zbieranie známok alebo mincí vás neláka? Skúste niečo iné. Niektorí ľudia zbierajú nálepky z banánov, putá, škrabátka na chrbát, vrecúška na zvracanie z lietadla, gumy na gumovanie.

Tvarovanie stromov
Je to veľmi zaujímavý koníček, pri ktorom pestujete stromy a iné dreviny tak, aby rástli do určitého umeleckého tvaru alebo užitočnej štruktúry. Môžete si napríklad vypestovať stoličku, avšak zaberie to dosť dlhý čas. Tvarovanie stromov sa používa už stovky rokov, o čom svedčia mosty zo žijúcich stromov v Indii.
plyšový medvěd
Cestovanie hračiek
Chcete aby sa aj váš obľúbený plyšák dostal do sveta a získal nové zážitky? Alebo si myslíte, že vaša hračka už potrebuje dovolenku? Na stránke Toyvoyagrs môžete pre hračku nájsť hostiteľa kdekoľvek na svete, alebo môžete pohostiť hračku niekoho iného. Svoju hračku zabalíte a pošlete do sveta a hostiteľ ju vezme na výlet po svojom meste, pofotí ju pri pamiatkach alebo v prírode, píše jej cestovateľský denník.