Nezařazené

Aký bicykel si vybrať

Bicykel je najekologickejší dopravný prostriedok, ktorý vás z bodu A prevezie do bodu B bez toho aby zaťažil životné prostredie. Jediné čo zaťaží sú vaše svaly. Tento presun dá zabrať aj vašej kondičke, ale len zo začiatku. Čím viac budete tento dopravný prostriedok používať tým lepšie sa budete cítiť a bude to vidieť aj na vašej postave.
Druhy bicyklov

motorka

Bicykel nie je len prostriedok s dvoma kolesami. Poznáme ich niekoľko druhov. Každý z nich je vhodný do iného terénu a na iné použitie. Všetky vás odvezú z jedného miesta na druhé, ale nie za rovnakých podmienok.
Horské
Ako už samotný názov napovedá ide o bicykel, na ktorom si užijete jazdu v teréne. Nie je vhodný na asfaltové cesty, ani na cesty so spevneným povrchom. Môžete s ním prekonávať rôzne terénne prekážky, alebo skákať. Vďaka svojej konštrukcii vydrží naozaj veľa. Čím je terén náročnejší tým lepšie ho využijete. Pred pár rokmi, v čase kedy vznikli sa pre ne používal názov MTB bike. Existujú dva základné druhy MTB bikov – celoodpružené, alebo s pevným rámom. Ktorému z nich dáte prednosť je len na vašom uvážení.
Zjazdové
Ide vlastne o upravený MTB bike. Tento druh je určení na jazdu z kopca v náročnom, členitom a zložitom teréne. Majú hrubšie pneumatiky, menší počet prevodov a masívnejší rám. Ak máte radi pocit adrenalínu v žilách so zjazdovým bicyklom si ho rozhodne užijete do sýtosti.

Krosové
Ak si netrúfate jazdiť v drsnom teréne zamerajte sa na tento druh bicyklov. Pohodlne a bezpečne na nich prejdete po udržiavaných poľných aj lesných cestách (spevnený povrch), a využijete ich aj na bežných cestných komunikáciách.
Trekkingové
Tento druh je najvhodnejší na jazdu po klasickej ceste. Pohodlne sa na nich preveziete po cestnej komunikácii do práce či do obchodu. Nie je vhodné ich používať v náročnom teréne. Jazdu v menej náročnom prostredí a na spevnených cestách ale pohodlne zvládnu.

kolo

BMX
Najväčšej obľube sa tešia medzi mládežou. Sú stvorené na využívanie v skate parkoch a cykloparkoch. Dajú sa na nich robiť rôzne kúsky – prekonávať prekážky, skákať, jazdiť na jednom kolese,… čokoľvek čo si zmyslíte. Chce to ale riadnu dávku odvahy.