Nezařazené

5 spôsobov, ako si vytvoriť knižnicu priamo doma

1. spôsob: Knižnica podľa vašich predstáv

Chcete byť jedineční a originálni? Ak áno, tak knižnica priamo na mieru je pre vás tou správnou voľbou. Môžete ju umiestniť kam chcete, je to len na vašom rozhodnutí. Knižnicu môžete mať umiestnenú hoc aj v priestore, kde spíte. Knihu budete mat vždy naporúdzi a nemusíte vyjsť z teplých perín.

knihy

2. spôsob: Pre tých, ktorým nechýba kreativita

V prípade, že chcete vybočovať zo zaužívaného stereotypu, tak určite oceníte knižnicu, pri ktorej si nejeden človek povie, že je o čosi zaujímavejšia než tá klasická. Knihy nemusia stáť v radoch, pretože v súčasnosti sú na trhu dostupné rôzne variácie knižníc, ktoré oživia váš priestor.

3. spôsob: Kuchynská knižnica

Keď sa rozhodnete, že vo svojom dome budete mat takýto druh knižnice, určite zabodujete. V kuchyni vytvorte priestor, kde zabudujete policovú stenu. Najlepšou alternatívou bude, ak knihy budú chránené dvierkami zo skla, pretože tie ich ochránia od rôznych výparov, ktoré sa tvoria pri varení a mohli by knihu znehodnotiť.

4. spôsob: Detská knižnica

Ak máte deti, tak nezabudne ani na ne. Dnešná doba je nasiaknutá technológiami a knihy v detskej izbe sú raritou. Buďte iní a vytvorte im v izbe miesto pre vlastnú knižnicu. Ak máte v detskej izbe dostatok miesta, tak knižnici s pokojným svedomím venujte stenu. Budete prekvapení, ale vaše deti to ocenia.

literatura

5. spôsob: Knižnica zo skla

Rozmýšľate nad sklenenou knižnicou? Choďte do toho! Obrovským pozitívom sklenenej knižnice je to, že už nemusíte mať strach, že vaše knihy budú posiate prachom. Sú chránené a vy už viac nemusíte behať po dome s prachovkou. Ďalšou nespornou výhodou sklenených knižníc je aj to, že miestnosti pôsobia odľahčene z hľadiska optiky. Knižnice zo skiel vám môžeme vrelo odporúčať, keďže so sebou prinášajú niekoľko výhod a okrem iného sú aj praktické.