Mam milenca

Mám milenca asi 10 rokov. Býva blízko mňa, vídame sa pomerne často. Niekoľkokrát som sa pokúšala vzťah ukončiť, vždy ma ukecal a zase sme v tom išli ďalej. Nebolo to len o sexe, veľa sme sa aj rozprávali, chodili do prírody, mali krásne romantické chvíle pod hviezdami pri kostolíku alebo pri západe slnka. Ale má priateľku s ktorou žije a nikdy ju nechce opustiť, deti nemajú, je mu jej vraj ľúto opustiť, že je taká chudobná, že by ju vraj niekto zas zneužil. Tvrdí, že s ňou nespí, má ju vraj rád ako sestru, veľmi tomu neverím. Poslednou dobou hrozne žiarlim na tú jeho priateľku a veľa ma štve, že ona nič nevie a je šťastná.

laska

Mám hroznú chuť jej to nejako prezradiť a neviem ako, aby sa to nedozvedel on. Na druhú stranu by som asi potom mala výčitky svedomia, že som jej ublížila. Najviac ma jednoducho štve, že milenec to ťahá na dve strany už desať rokov. Keby sa rozhodol pre ňu, tak by ma to síce mrzelo, ale akceptovala by som to. Ale ja som už navrhovala, že to nemá zmysel a že to ukončíme. Ale on to jednoducho nechce počuť, vždy sa rozčúli a je schopný so mnou napríklad týždeň nehovoriť. A ja sa kvôli tomu trápim, ale nenapadá mi žiadne riešenie, ako by som to mohla vyriešiť. Už som tisíckrát premýšľala, že to s ním ukončím, nech sa stane čokoľvek, ale jednoducho ma to k nemu ťahá.

laska

Stále na neho myslím a pripadá mi, že som na ňom závislá. A aj zamilovaná. A o to ťažšie to je. A hlavne nerozumiem tomu, prečo keď spolu s priateľkou nespí a očividne im to neklape, prečo s ňou chce zostať. To je celkom nelogické a v poslednom čase mi príde, že to hrá na dve strany. Pre mňa je to strašný pocit a cítim sa hrozne a on to ignoruje. Vôbec neviem, ako mám na neho zabudnúť a odpútať sa od neho a treba si nájsť niekoho, kto si ma bude viac vážiť a nebude to hrať na dve strany a bude úprimná. Je to strašne ťažká situácia, ale nemám pre ňu zatiaľ žiadne riešenie.