Šiltovka: Náš najobľúbenejší doplnok

Oblečenie a doplnky zohrávajú niekoľko podstatných úloh. V stručnosti štýlovú, teda tú estetickú úlohu a samozrejme aj funkčnú- vedia nás ochrániť v nepriaznivom počasí. A veľakrát sú to práve doplnky, ktoré prinášajú v oboch týchto smeroch oceniteľný efekt. V tomto článku sa pochopiteľne nezameriame na všetky doplnky, ale zameriame sa hlavne na šiltovky. Pretože uznajte aj sami, že ide o ľudovo populárnu súčasť a asi každý z nás má nejakú doma.

Zamilovaný pár

Prečo ich máme radi?

Každého môže zo všetkého najskôr napadnúť iný dôvod. Sú také univerzálne, že každý môžeme mať nejaký iný hlavný dôvod, prečo sme si šiltovku kúpili a prečo ju nosíme. Myslím si, že veľa ľudí napadne niečo v zmysle, že ide predsa o doplnok, ktorý nás ideálne ochráni pred slnečnými lúčmi a pálením slnka, hlavne počas letných mesiacov. A áno, aj títo majú samozrejme pravdu. Počas letných dní sú niekedy dokonca neodmysliteľné, hlavne počas dlhých hodín strávených pri vode, ale pochopiteľne svoje o tom vedia aj tí, ktorí cez leto pracujú vo vonkajšom prostredí. Šilt na čiapke ale nechráni iba náš zrak, chráni takisto našu hlavu pred nepríjemným úpalom.

Chlapec s čiapkou

Poznáme ale tiež šiltovky vhodné na jeseň, jar a možno aj zimu- ktoré teda nechránia iba pred nástrahami leta. Svoje o tom vedia napríklad ľudia, čo napríklad holdujú cyklistike, ale v podstate aj behu a outdoorovému športu všeobecne. Vlastne v podstate aj obyčajným prechádzkam, hlavne počas jesene pri pôsobení silného vetra, s ktorým sa chtiac nechtiac v jeseni stretávame. A silný vietor v spojitosti s pohybovou aktivitou dokáže spôsobiť silnú bolesť hlavy. Útočí tiež na spánky. Zas a znova sa však dostávame k pointe, že našu hlavu vedia ochrániť šiltovky.

Nielen ochrana, pre mnohých je to štýl!

Áno, presne tak. Šiltovka vie doladiť váš mestský či športový outfit. A tiež zakryť strapaté či naopak príliš krátke vlasy, prípadne aj zle odvedený strih.