Nezařazené

Nezničiteľný nerez je tou správnou voľbou

Funkčné, moderné a esteticky výrazné, tak môžeme nazvať prvky z nerezu, ktoré sa stali súčasťou moderných stavieb, a to nielen administratívnych budov, obchodných centier či kancelárskych priestorov, ale aj bytov a rodinných domov. Medzi ne určite patria zábradlia schodísk, balkónov či terás.

Obľúbenosť tohto materiálu je v jeho funkčnosti, praktickosti a dlhej životnosti bez nutnosti nákladnej údržby. Zábradlie z nerezu sa osvedčilo nielen na schodiskách, ale aj na terasách či balkónoch, kde okrem bezpečnostnej funkcie plní aj úlohu dizajnového prvku. zabradlie na schody nerezove Vhodne doplní každý architektonický štýl, celú stavbu zvýrazní a dodá jej nádych originality. Nie je cudzí žiadnemu štýlu, matná alebo lesklá verzia nerezu sa uplatní všade.

schody, zatočené

Zábradlia sú prvkom, na ktorý sa tento materiál používa najčastejšie. Stĺpikové alebo so sklenenou výplňou bezpečnostným sklom ľuďom zabezpečí bezpečný prechod po schodoch. Pri stĺpikovom type základ tvoria stĺpiky, ktoré sú od seba osadené v určenej vzdialenosti a môžu mať okrúhly či hranatý tvar, druhý spôsob je medzi nosné stĺpy upevniť sklenenú výplň. Tá sa používa z bezpečnostného skla číreho alebo matného prevedenia. Vhodné je pre interiér, ale aj exteriér, no do vonkajšieho prostredia je potrebné použiť odolnejšiu oceľ, pretože materiál je nonstop vystavený nepriaznivému vplyvu počasia. Údržba zábradlia spočíva v očistení jeho povrchu a následnom preleštení prostriedkami nato špeciálne navrhnutými. Pravidelným ošetrovaním bude nerez vyzerať stále rovnako a vydrží veľmi dlho.

schody so zábradlím

Niet pochýb o tom, že nerezové prvky zvýraznia estetickú stránku stavby či interiéru, pôsobia moderne, elegantne a sú nadčasové. Vyrobiť si ho môžete dať na zákazku, pričom cena sa určuje pre každý typ zábradlia zvlášť, pretože záleží na množstve použitého materiálu a náročnosti realizácie celého diela. Ak oslovíte odborníkov, radi vám pomôžu a poradia.