Nezařazené

5 dôvodov prečo ženy skôr požiadajú o rozvod

Štatistiky hovoria jasnou rečou. Ženy žiadajú o rozvod omnoho častejšie ako muži. V prípade manželov s deťmi, ženy iniciujú viac ako dve tretiny rozvodov. Presnejšie ide takmer o 69% z celkového počtu rozvodov. V tomto článku vám predstavujeme 5 najčastejších dôvodov prečo sa ženy chcú rozvádzať:

láska

1. Zlé správanie muža– Väčšina prípadov rozvodov má niečo spoločné so zlým správaním muža. Môže ísť o viac alebo menej závažné veci. Možno ide len o nevinné zlozvyky, ktoré narúšajú vzájomné spolužitie. Môže ale ísť aj o vážne prípady násilia páchanom na manželke alebo deťoch.

2. Nuda – Ženy niekedy potrebujú viac ako im môže ich manžel ponúknuť.Nemusí ísť o peniaze. Môže ísť napríklad aj o emocionálne a intímne potreby ženy. Mnohým ženám chýba pocit dobrodružstva a prekvapenia. Inými slovami ich manžel a manželstvo nudí. Ženy jednoducho potrebujú stále niečo nové. Nové výzvy.

život spolu

3. Myšlienka na niekoho iného – Myšlienka na iného muža (alebo ženu?) a s ňou spojená zamilovanosť a podobné emocionálne stavy môžu byť kritické pre životaschopnosť manželstva. Ženy môžu podviesť svojich manželov ak ich jednoducho niekto iný zaujme viac. Súvisí to aj s bodom č.2. Väčšinou sú počiatočné fázy vzťahov vášnivejšia plné emócií. To môže hrať rozhodujúcu úlohu ak si žena nájde nejaký románik. Emocionálna vyprahnutosť v manželstve vyvrcholí až takéhoto bodu.

4. Žena chcú rovnocenného partnera– Ženy nenávidia ak nie sú rovnocenné so svojimi partnermi. Hlavne v situácii keď je napríklad žena zamestnaná, zatiaľ čo jej manžel sedí doma s vyloženými nohami a venuje sa pozeraniu futbalu a pojedaniu čipsov. Obaja partneri majú priložiť ruku k dielu a starať sa o riadny chod domácnosti.

tetování

5. Ženy majú od manželstva veľké očakávania– Ženy často od útleho veku snívajú o manželstve. Tieto sny ale niekedy príliš ďaleko utekajú od aktuálnej reality. To môže ženu znechutiť a prinútiť ju aby sa snažila dosiahnuť naplnenie svojich snov o manželstve niekde inde.