Nezařazené

Výhody a nevýhody online psychológie

VÝHODY
 

  1. Anonymita – nemusíte o sebe povedať to, čo nechcete, stačia základné informácie a dokonca nie je potrebná napríklad ani vaša fotografia.
  2. Ukončenie – keďže nie ste niekde fyzicky, akonáhle sa začnete cítiť nepohodlne alebo nepríjemne, môžete sa kedykoľvek odhlásiť a nemusíte sa kvôli tomu cítiť zle.

tarot.jpg

  1. História– najlepšie na online platformách je, že vedú záznamy o predchádzajúcich interakciách, čo vám dáva možnosť vrátiť sa späť a prehodnotiť, čo ste sa dozvedeli alebo zistiť, či prebehol nejaký progres.
  2. Pohodlie– keďže všetko prebieha online, viete sa dostať ku informáciám kedykoľvek a kdekoľvek – z pohodlia vašej sedačky v obyčajných teplákoch s chrumkami v ruke, dokonca niektorí psychológovia sú dostupní na internetovom chate aj 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
  3. Skúsenosť – na organizovaných a dobre etablovaných online platformách nájdete jedine klasifikovaných odborníkov a verejne dostupnésú aj recenzie ohľadom ich prístupu či práce.
  4. Dostupnosť – niektoré weby poskytujú napríklad bezplatné testy, čo znamená, že za službu zaplatíte lenvtedy, ak ju budete chcieť ďalej inak využiť (napríklad si urobíte test osobnosti zadarmo, ak chcete vedieť viac, zaplatíte si len nasledujúce sedenie/ chatovanie s odborníkom).
  5. Rôznorodosť – každý hľadá niečo iné ( hodnoty aury, jasnovidectvo, veštenie, proroctvo…) a to všetko najrýchlejšie nájdete na internete.

 skleněná koule.jpg

NEVÝHODY
 

  1. Nelegitimita– mnohí ľudia klamú o svojich schopnostiach či kvalifikácii, aby obrali ľudí o ich peniaze a preto je potrebné si danú webovú stránku vždy overiť.
  2. Kvalita– psychologické čítanie funguje s neviditeľnými energiami a preto je ťažšie preniknúť “do človeka”, keďže chýba fyzické spojenie ( okrem toho,a k ste na stránke, ktorá funguje ako fórum, môže sa vaša energia prepájať s inou).
  3. Závislosť – je príliš jednoduché dostať sa do tejto pasce, najmä ak je daná služba ponúkaná online a teda je k nej jednoduchý prístup.