Nezařazené

Čo všetko zahŕňa business svet

Čoraz viac ľudí venuje svoj čas biznisu. Veľa z nás má mnoho dobrých nápadov a nebaví ho pracovať pre niekoho iného. V takomto prípade si zvolíme cestu podnikania, ktorá nie je vždy jednoduchá. Musíme sa naučiť ako rozprávať, vyjednávať, či dokonca sa vhodne obliekať. To všetko a ešte mnoho ďalších vecí obsahuje svet biznisu. Je to náročné najmä pre ľudí bez vysokoškolského vzdelania a hneď vysvetlím prečo.

podpis smlouvy.jpg

Človek, ktorý študuje na dobrej univerzite. Podotýkam dobrej! Pravidelne sa stretáva s komunikáciou na vysokej úrovni, musí si vedieť obhájiť svoju prácu. Záleží to na odbore štúdia, no veľmi veľkou súčasťou vyučovania je samotná prezentácia prác žiakmi. To znamená, že študent si naštuduje nejakú problematiku a vysvetľuje ju ostatným. Profesor už len dopĺňa poprípade opravuje chyby. Ak si niekto zvykne hovoriť pred stovkami ľudí, potom je oveľa ľahšie získavať zákazníkov a komunikovať s dodávateľmi.
A čo oblečenie? To je taktiež veľmi dôležité. Vypovie to o vás veľmi veľa. Nemusíte nosiť len drahé a značkové veci. Ide skôr o štýl a cit pre módu. Ak si s tým neviete poradiť skúste poprosiť niekoho, kto by vám s tým vedel pomôcť. Nemusíte nosiť obleky, skúste napríklad košeľu nejakej zaujímavej farby napríklad slabomodrej a k tomu vkusné nohavice a mokasíny. S takýmto chlapom by som hneď začala spolupracovať!

časový plán).jpg

Nehovorím, že je to jednoduché. Je potrebné sa vyznať vo veľmi veľa oblastiach ako je právo, dane, účtovníctvo, či marketing. Dnes už ale existuje množstvo kurzov na ktorých vás to naučia. Taktiež veľa kníh, ktoré si môžete prečítať a naučiť sa z nich veľmi veľa. Niekedy si neuvedomujeme koľko možností nám svet ponúka. Mali by sme sa nad tým zamyslieť. Je ešte mnoho vecí, ktoré môžete vyskúšať. Hlavne sa toho nebojte a choďte si za svojím cieľom. Uvidíte, že sa to oplatí!