Nezařazené

Čím môžeme kŕmiť nášho psa alebo mačku?

Pri kúpe psíka alebo mačičky musíte zvážiť viaceré kritéria a premyslieť si, ako sa budete o svoje nové domáce zvieratko starať. Musíte si zhodnotiť, či máte dostatok priestoru a času, ale taktiež by ste si mali dobre premyslieť, ako často a hlavne čím budete svojho drobca kŕmiť. V súčasnej dobe je na trhu množstvo rôznych granúl, konzerv pre psov a mačky, ale vy sa môžete rozhodnúť aj pre stravu, ktorú svojmu psovi alebo mačke uvaríte a pripravíte doma. Je to len na vás, ako sa rozhodnete, no my vám ponúkame zopár výhod a nevýhod granúl a domácej stravy, aby ste sa mohli napokon správne rozhodnúť. Výsledkom vám bude.

štěně

Ako prvé si rozoberieme granule. Veľkou výhodou tohto moderného spôsobu kŕmenia je, že nám šetria čas. Stačí, ak ich zvieratku nasypeme do misky každý deň a po zvyšok dňa máme pokoj. Nemusíme sa zdržiavať s prípravou domáceho krmiva, ktorá je častokrát veľmi zdĺhavá a náročná. Granule sa na trhu delia na tri typy – Economy, Premium a Super Premium. Ak sa predsa len rozhodnete pre kŕmenie granulami, vyberte si tie, na ktorých je napísané Super Premium. Z týchto troch typov sú totiž najkvalitnejšie, ale samozrejme, aj najdrahšie. Nevýhodou skrmovania granúl je však ich cena, nešetrnosť k nášmu životnému prostrediu, ktorá sa netýka iba samotnej výroby granúl, ale aj toho, že granule sú zvyčajne zabalené v rôznych vreciach.

pes

Pre tých, ktorí odmietajú túto formu kŕmenia, existuje aj forma doma pripravovaného krmiva. Obrovskou výhodou je, že pri príprave presne viete, čo ste pri jeho výrobe použili. Tento spôsob je aj lacnejší a niektorým psom dokonca takáto strava chutí viac ako už skôr spomínané granule alebo konzervy. Rovnako aj pre staré psy je táto forma kŕmenia omnoho lepšia. Nevýhodou je, že v prípade, ak vlastníte viac psov, takýto spôsob nie je možné dlhodobo využívať, pretože zaberá veľké množstvo času a energie. Taktiež tento spôsob kŕmenia vyžaduje dôkladné štúdium, aby strava obsahovala všetko, čo má obsahovať kŕmna dávka, aby psovi alebo mačke nechýbali žiadne látky, ktoré na fungovanie svojho organizmu naozaj potrebuje.