Intímny život je dôležitý pre vzťah rovnako ako porozumenie či vernosť

Intímny život je súčasťou spolunažívania dvoch partnerov a patrí k neodmysliteľnej súčasti ich spoločného života. Postupom času však začínajú pribúdať poruchy erekcie problémy aj v tejto oblasti a vzťahy sa naštrbávajú, až dochádza k rozchodom. Problém býva vo väčšine prípadov na strane muža, a tým je slabá alebo takmer žiadna erekcia. Stoporenie penisu nazývame proces, ktorý riadia hormóny a nervy a ktorého následkom krv vo zvýšenej miere preteká cievami a nakoniec sa zhromaždí v toporivých telieskach v mužských pohlavných orgánoch. Penis tak stvrdne, zväčší svoju veľkosť a zároveň sa rozšíri močová rúra, aby umožnila rýchlejší prienik spermií.

Couple_2_2048x2048

Erekciu rozdeľujeme na tri druhy:

-psychogénnu, je výtvorom predstavivosti a vizuálnych, sluchových či čuchových podnetov

-reflexnú, vyvoláva ju stimulácia penisu

-nočnú, dostavuje sa v spánku a je podvedomá

Podľa štatistík sa v súčasnosti s problematickou erekciou stretávajú čoraz mladšie ročníky mužov, ide takmer o polovicu mužov po 40-tom roku života. Tvrdé stoporenie pohlavného údu nastane iba vtedy, ak je súhra medzi funkciami cievnych, nervových a hormonálnych faktorov. V opačnom prípade bude erekcia slabá a nedôjde k dostatočnému spevneniu pohlavného údu, aby mohlo dôjsť k sexuálnemu styku.

Všetko toto má na svedomí niekoľko faktorov, kam patrí:

-zlá životospráva, málo pohybu, nedostatok vitamínov či minerálov

-stres a psychické problémy

-zdravotné ťažkosti ako vysoký tlak, cukrovka, obezita a podobne

-užívanie niektorých druhov liekov

-nadmerné pitie alkoholu a fajčenie

muž na posteli, bolesť

Nekvalitná erekcia sa môže prihodiť v čase vyššieho psychického vypätia či momentálnych zdravotných ťažkostí, no ak sa tento stav pravidelne opakuje, to je už signál, že je čas navštíviť lekára. Po vyšetrení lekár predpíše liečbu alebo odporučí užívanie prírodných výživových doplnkov s účinnou látkou, ktorá pomôže skvalitniť erekciu, a tým aj samotný intímny život partnerov.